Достапни линкови

Судењето за импичмент на Трамп во Сенатот со сменети правила


Судењето за импичмент на Трамп во Сенатот со сменети правила
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:43 0:00

Историското судење за импичмент на републиканскиот претседател Доналд Трамп почна во Сенатот со кавги меѓу Републиканците и Демократите околу процедурата на целиот процес. Претходно нагло беа сменети предложените правила за судењето за импичмент.

XS
SM
MD
LG