Достапни линкови

Мигрантски бран од Германци во Бугарија


Мигрантски бран од Германци во Бугарија
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:04 0:00

Кога се пензионира пред една деценија, германскиот месар Валдемар Хакштатер ги пресмета своите финансии и заклучи дека тој и сопругата Хилдегард не можат да си дозволат да останат во нивната родна земја. Така, тие се преселија во Бугарија, каде што со нивниот комбиниран приход од 1.200 евра можат да купат многу повеќе.

XS
SM
MD
LG