Достапни линкови

Форумот во Давос, собир на богати и славни или поглед кон иднината


Форумот во Давос, собир на богати и славни или поглед кон иднината
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:32 0:00

„Спречување на климатската апокалипса“ е една од главните теми на Светскиот економски форум во Давос Швајцарија кој почнува денеска и ќе трае до 24 јануари. Форумот и покрај критиките дека е собир на богати и славни, сепак, според оценките на неговите организатори, е обид да се предвидат идните предизвици за човештвото.

Категории

XS
SM
MD
LG