Достапни линкови

Жени возачи во Авганистан како симбол на слободата


Жени возачи во Авганистан како симбол на слободата
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:38 0:00

Возењето автомобил не е само потреба за жените во Авганистан, тоа претставува симбол за нивната независност. Тоа е едно од правата кои жените полека ги добиваат по падот на Талибанците.

XS
SM
MD
LG