Достапни линкови

Зошто Сенатот ќе му суди на Трамп?


Зошто Сенатот ќе му суди на Трамп?
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:29 0:00

Процесот за отповикување на Трамп и официјлно почна во Сенатот. Трамп се соочува со обвинувања за злоупотреба на функцијата и за опструкција на Конгресот во истрагата дали тој вршел притисок врз Украина да покрене истрага против Џо Бајден, можен претседателски кандидат на Демократската партија.

XS
SM
MD
LG