Достапни линкови

Предвидувања за 2020, не на Нострадамус


Предвидувања за 2020, не на Нострадамус
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:49 0:00

Новинарите на Фајненшал тајмс деновиве ги споделија нивните предвидувања за она што би можело да се случува на светската политичка и финансиска сфера во 2020 година. Претпоставките се базирани врз досегашните случувања, изјави и анализи. Токму затоа не се толку спектакуларни како например предвидувањата на Нострадамус или на Баба Ванѓа. Ние би додале: одговорите многу зависат од тоа какви се прашањата.

XS
SM
MD
LG