Достапни линкови

Кина врши интензивен глобален напад врз човековите права


Кина врши интензивен глобален напад врз човековите права
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:11 0:00

Кинеската влада ја користи својата економска моќ со невидена сила да го нападне меѓународниот систем за заштита на човековите права, оценува Хјуман рајтс воч во најновиот извештај. Оваа невладина организација бара реакција на светските демократии.

XS
SM
MD
LG