Достапни линкови

Помпео: ако Иран ескалира, ќе го запреме под наши услови


Помпео: ако Иран ескалира, ќе го запреме под наши услови
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:11 0:00

Американскиот државен секретар Мајк Помпео оцени дека притисокот врз Иран дава резултати и оти Вашингтон нема да се двоуми во своите постапки доколку Иран ги ексалира своите акции во регионот и пошироко.

Погледни ги коментарите

Категории

XS
SM
MD
LG