Достапни линкови

Бугарски Перник пред водена апокалипса


Бугарски Перник пред водена апокалипса
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:23 0:00

Во бугарскиот град Перник деновиве протестираа граѓаните поради сериозниот недостиг на вода за пиење со што веќе два месеца се соочуваат скоро 100.000 луѓе. Некои од демонстрантите велат дека и кризата со водата е поради тоа што во земјата нема правда.

Категории

XS
SM
MD
LG