Достапни линкови

Трамп е за проширување на НАТО со земји од Блискиот исток


Трамп е за проширување на НАТО со земји од Блискиот исток
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:03 0:00

Американскиот претседател Доналд Трамп смета дека НАТО треба да се прошири со земји од Блискиот исток. Тој дури предложи ново име: „НАТОМИ“ што е кратенка од НАТО-Блиски исток.

Категории

XS
SM
MD
LG