Достапни линкови

Мицотакис: Грција и САД две стари републики


Мицотакис: Грција и САД две стари републики
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:32 0:00

Шест месеци по доаѓањето на власт Киријакос Мицотакис како грчки премиер е во прва посета на Вашингтон каде што веќе разговараше со претседателот Доналд Трамп. Мицотакис имаше средба и со спикерот на Претставничкиот дом Ненси Пелоси. Притоа тие ја потенцираа важноста на односите меѓу двете земји за стабилноста во регионот.

Категории

XS
SM
MD
LG