Достапни линкови

Украински авион се урна кај Техеран – над 170 загинати


Украински авион се урна кај Техеран – над 170 загинати
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:17 0:00

Украински авион со 167 патници и девет членови на екипажот се урна во средата во близина на аеродромот „Имам Хомеини“ во иранскиот главен град Техеран, јави државната телевизија, наведувајќи дека немало преживеани. До несреќата дојде на неколку часа откако Иран изврши напади врз американски цели во Ирак.

XS
SM
MD
LG