Достапни линкови

Божиќ во Црна Гора, земја со две православни цркви


Божиќ во Црна Гора, земја со две православни цркви
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:34 0:00

Православните христијани во Црна Гора го слават Божиќ во клима на поделба и напнатост по неодамнешното усвојување на контроверзниот закон за верска слобода. Овој закон ги влоши односите на црногорската држава со Српската православна црква која е доминантна во таа земја.

Категории

XS
SM
MD
LG