Достапни линкови

Шпанскиот парламент не ја изгласа новата влада


Шпанскиот парламент не ја изгласа новата влада
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:23 0:00

Привремениот премиер на Шпанија Педро Санчес во неделата не успеа во првата од двете шанси да го добие одобрувањето на шпанскиот парламент за формирање владина коалиција. Лидерот на социјалистите ќе има втора можност во вторник, кога прагот за успех е помал.

XS
SM
MD
LG