Достапни линкови

Во американски напад убиен ирански генерал


Во американски напад убиен ирански генерал
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:14 0:00

Влијателниот ирански командант Касем Солејмани бил убиен денеска во американски напад врз меѓународниот аеродром во Багдад, потврдија и Иран и Соединетите држави. Ова, според оценките, претставува драматична ескалација на тензиите меѓу двете земји.

Погледни ги коментарите

XS
SM
MD
LG