Достапни линкови

Студеното време во Грција дополнителен проблем за мигрантите


Студеното време во Грција дополнителен проблем за мигрантите
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:24 0:00

Снегот, силниот ветар и студените ноќи што деновиве ја зафатија Грција им го отежнаа животот на мигрантите и бегалците кои се сместени во кампот во Малакаса, на 35 километри од Атина. Некои од нив поради здравствени проблеми мораа да го напуштат кампот.

Погледни ги коментарите

XS
SM
MD
LG