Достапни линкови

Социјалните мрежи како арена за политичка битка


Социјалните мрежи како арена за политичка битка
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:16 0:00

Една од главните арени на кои се води политичката битка денес, се социјалните мрежи. Партиите во Македонија се свесни за тоа, па се почесто водат кампања и преку фејсбук, твитер, јутјуб. Но, на социјалните мрежи главно се одвива валканиот дел од кампањата, содржини за оцрнување на противниците, за чие ширење се задолжени така-наречени партиски живи ботови. (Ја реобјавуваме ТВ темата на неделата првично објавена на 8 ноември 2019)

Категории

XS
SM
MD
LG