Достапни линкови

Во Казахстан се урна авион, повеќето патници преживеале


Во Казахстан се урна авион, повеќето патници преживеале
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:41 0:00

Казахстански авион со 95 патници и пет членови на екипажот се урна во близина на аеродромот во Алма Ата. Локалните медиуми јавуваат дека имало преживеани, додека повеќе од десетина патници загинале. Дваесетина други биле хоспитализирани во тешка здравствена состојба.

Категории

XS
SM
MD
LG