Достапни линкови

Лажните вести се модерна војна во која сите учествуваат


Лажните вести се модерна војна во која сите учествуваат
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:51 0:00

Лажни вести, полувистини или извртување на фактите, се лиферуваат од различни мотиви. Од најбанални, за „кликови“, до обиди за политичко влијание, па и дестабилизација на општествата. (Ја реобјавуваме ТВ темата првично објавена на 20 септември годинава)

XS
SM
MD
LG