Достапни линкови

Ирак – политички немири и подем на терористите


Ирак – политички немири и подем на терористите
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:03 0:00

Бранот масовни протести и натаму го потресува Ирак. Но тоа придонесе и за почести терористички напади во повеќе делови од земјата, велат ирачките власти.

Категории

XS
SM
MD
LG