Достапни линкови

Што крие претседателот Трамп?


Што крие претседателот Трамп?
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:24 0:00

Во Конгресот продолжува аргументацијата за импичментот на претседателот Доналд Трамп. Пред клучното гласање за тоа во Претставничкиот дом, демократите во Сенатот побараа сослушување на четворица сегашни и поранешни советници на Трамп во врска со обвинувањата за злоупотреба на функцијата.

XS
SM
MD
LG