Достапни линкови

Меркел: неопходни ни се работници надвор од ЕУ


Меркел: неопходни ни се работници надвор од ЕУ
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:03 0:00

Претставници на германската влада, работодавачите и синдикатите денеска во Берлин ги почнуваат разговорите за тоа како најдобро да се примени новиот закон за квалификувани странски работници. Пред состанокот германската канцеларка Ангела Меркел оцени дека на Германија и се неопходни работници од земјите надвор од ЕУ.

XS
SM
MD
LG