Достапни линкови

Борис Џонсон доби јасен мандат за Брeгзит


Борис Џонсон доби јасен мандат за Брeгзит
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00

Владејачките конзервативци на премиерот Борис Џонсон победуваат на предвремените парламенатрни избори во Британија, покажуваат излезните анкети. Според нив, од 650 пратеници, Ториевците ќе имаат 368, односно 50 повеќе отколку што добија на изборите во 2017 година.

XS
SM
MD
LG