Достапни линкови

Ќе биде ли наскоро формирана новата влада на Шпанија?


Ќе биде ли наскоро формирана новата влада на Шпанија?
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:17 0:00

Лидерот на Социјалистичката партија и досегашен премиер на Шпанија Педро Санчез го прифати мандатот да формира нова влада што претходно му го понуди кралот Фелипе Шестти. Санчез ќе се обиде да формира нов кабинет иако се чини дека нема доволно поддршка.

Категории

XS
SM
MD
LG