Достапни линкови

Најмалку четири критериуми за прием на нови членки во ЕУ


Најмалку четири критериуми за прием на нови членки во ЕУ
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:04 0:00

Европската унија одговори на француското вето за отворање на пристапните преговори со Северна Македонија и Албанија. Унијата соопшти дека во јануари ќе предложи нов процес за прием на членки.

Категории

XS
SM
MD
LG