Достапни линкови

Столтенберг: ЕУ не може да го замени НАТО


Столтенберг: ЕУ не може да го замени НАТО
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:51 0:00

НАТО е најсилната воена алијанса во светот и ќе остане заедничка основа за европска одбрана, се согласија новиот еврокомесар за надворешна политика Џозеп Борел и генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг на нивната средба во Брисел. Според нив, предложената европска одбрана не е алтернатива за НАТО.

Категории

XS
SM
MD
LG