Достапни линкови

Во Украина протести за средбата меѓу Зеленски и Путин


Во Украина протести за средбата меѓу Зеленски и Путин
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:11 0:00

Илјадници Украинци се собраа во Киев во неделата, предупредувајќи го претседателот Володимир Зеленски да му се спротивстави на притисокот од рускиот Владимир Путин, на денешните разговори за решавање на конфликтот во источниот дел на Украина.

Категории

XS
SM
MD
LG