Достапни линкови

Трамп може да се соочи со три обвинувања за импичмент


Трамп може да се соочи со три обвинувања за импичмент
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:11 0:00

Американскиот претседател Доналд Трамп веројатно ќе се соочи со најмалку три обвинувања за импичмент во Претставничкиот дом кој е под контрола на демократите. Трамп пак по објавата на демократите дека продолжуваат со постапката за импичмент на Твитер изрази уверување дека ќе го победи.

Категории

XS
SM
MD
LG