Достапни линкови

НАТО меѓу заканата и дијалогот со Русија


НАТО меѓу заканата и дијалогот со Русија
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:23 0:00

Лидерите на НАТО во завршната декларација од нивниот состанок во Лондон ја наведуваат Русија како закана за Алијансата. И додека францускиот претседател Емануел Макрон по завршувањето на самитот го постави прашањето дали Русија воопшто може да се смета за непријател, рускиот претседател Владимир Путин ја повтори подготвеноста за соработка со НАТО.

XS
SM
MD
LG