Достапни линкови

Деркоски – Изборите ќе чинат над 8 милиони евра


Деркоски – Изборите ќе чинат над 8 милиони евра
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:46 0:00

Пресметките се дека се предвидени нешто над 6,7 милиони евра за претстојните избори. Имам информација дека тука ќе има амандманска интервенција со некаде уште милион и пол евра што значи некаде над 8 милиони евра ќе чинат овие избори, вели претседателот на ДИК, Оливер Деркоски, во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

Категории

XS
SM
MD
LG