Достапни линкови

На самитот на НАТО Трамп засенет од импичментот


На самитот на НАТО Трамп засенет од импичментот
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:08 0:00

Американскиот претседателот Доналд Трамп на самитот на НАТО во Лондон има набиена агенда на билатерални средби и состаноци, но се чини дека неговиот фокус останува во Вашингтон каде што се соочува со истрага за отповикување. Комитетот за разузнавање на Претставничкиот дом на Конгресот објави извештај во кој се наведува дека имало докази за „непримерно однесување“ на Трамп.

Категории

XS
SM
MD
LG