Достапни линкови

Обвинителка против обвинителка во случајот „Рекет“


Обвинителка против обвинителка во случајот „Рекет“
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:35 0:00

Високо профилниот корупциски предмет Рекет ги стави на различни страни некогашните колешки. Како гонител на обвинителската клупа – шефицата на обвинителството за организиран криминал Вилма Рускоска додека на обвинителното столче седна поранешната шефица на Специјалното обвинителство Катица Јанева.

Категории

XS
SM
MD
LG