Достапни линкови

НАТО, надворешни непријатели и внатрешни спорови


НАТО, надворешни непријатели и внатрешни спорови
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:40 0:00

Лидерите на НАТО се собраа денеска во Лондон за да ја одбележат 70-годишнината од основањето на алијансата. Но, како што известува Хенри Ридвел, растечките тензии меѓу членовите би можеле да ја засени прославата на годишнината.

Категории

XS
SM
MD
LG