Достапни линкови

Макрон: НАТО треба да ги подобри врските со Русија


Макрон: НАТО треба да ги подобри врските со Русија
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:56 0:00

Францускиот претседател Емануел Макрон се заложи да го предводи од него предложениот дијалог меѓу НАТО и Русија. Поставувајќи серија прашања во врска со иднината на НАТО, а во контекст на неговата оценка за тоа дека Алијансата е во состојба на „мозочна смрт“, тој го означи тероризмот како главен непријател на Алијансата.

Категории

XS
SM
MD
LG