Достапни линкови

Улични камери – меѓу безбедноста и слободата


Улични камери – меѓу безбедноста и слободата
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:41 0:00

Се чини, каде и да се свртите низ улиците ќе видите камери. Некои велат дека тие се за побезбеден сообраќај и за посигурно секојдневие. Други пак, страхуваат дека со нив ја губат приватноста. Накусо, се чувствуваат следени. Колку такви камери има во Скопје?

XS
SM
MD
LG