Достапни линкови

Втора ноќ под шатори со страв од нови потреси


Втора ноќ под шатори со страв од нови потреси
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Над 2.000 луѓе во Драч ја минаа нивната втора ноќ во шатори откако им беа уништени домовите од силниот земјотрес во вторникот. Тие исто така страхуваат од нов поголем земјотрес со оглед на тоа што досега беа регистрирани стотици помали.

Категории

XS
SM
MD
LG