Достапни линкови

Трка со времето во потрага по преживеани во Албанија


Трка со времето во потрага по преживеани во Албанија
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:11 0:00

Спасувачките екипи ја продолжуваат борбата во излекувањето на евентуално преживеани под урнатините на зградите, урнати во најсилниот земјотрес што ја погоди Албанија во изминативе неколку децении. Во земјотресот загинаа над 20 луѓе, додека околу 600 се повредени.

XS
SM
MD
LG