Достапни линкови

Жртви и штети од силниот земјотрес во Албанија


Жртви и штети од силниот земјотрес во Албанија
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:01 0:00

Земјотрес со сила од 6,4 степени ја погоди Албанија изутрината нешто пред 4 часот. Стотина лица биле повредени, а властите јавуваат и за загинати. Едно лице починало во Курбин откако скокнало од зградата испаничено од земјотресот. Потресот предизвикал и материјални штети. Сличен земјотрес во септември годинава оштети стотици домови во Албанија.

Категории

XS
SM
MD
LG