Достапни линкови

Кој е Јоханис, старо новиот претседател на Романија?


Кој е Јоханис, старо новиот претседател на Романија?
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:40 0:00

Актуелниот претседател Клаус Јоханис, според првичните резултати, победи во вториот круг од претседателските избори во Романија. Неговата победа, велат посматрачите, е потврда на проевропската траекторија на оваа членка на ЕУ.

Категории

XS
SM
MD
LG