Достапни линкови

Светот и Македонија 3 декади по падот на Берлинскиот ѕид


Светот и Македонија 3 декади по падот на Берлинскиот ѕид
please wait

No media source currently available

0:00 0:09:20 0:00

По распадот на Југославија, Македонија стана самостојна држава и за среќа, не беше вовлечена во вирот на војните, но внатрешни турбуленции има постојано. Плурализмот донесе главно доминација на две партии, кои се менуваа на власт во овие, речиси три децении. Граѓаните, не се задоволни од нивното владеење, пред се во поглед на животниот стандард.

Категории

XS
SM
MD
LG