Достапни линкови

Оберхубер - Потребен е правосуден систем кој ќе соработува регионално


Оберхубер - Потребен е правосуден систем кој ќе соработува регионално
please wait

No media source currently available

0:00 0:12:21 0:00

Германското друштво за интернационална соработка во Македонија (ГИЗ) е концетриранo на проекти поврзани со доброто владеење, животната средина и правосудството. На овие теми разговараме со директорот на ГИЗ Давид Оберхубер во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

Категории

XS
SM
MD
LG