Достапни линкови

Во Хонг Конг судири меѓу полицијата и демонстрантите


Во Хонг Конг судири меѓу полицијата и демонстрантите
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:22 0:00

Полицијата со употреба на солзавец и водени топови почнала да влегува во универитетот во Хонг Конг кој од пред неколку денови е запоседнат од антивладини демонстранти. Демонстрантите возвратиле со молотови коктели и стрели, при што еден полицаец бил погоден во ногата.

Погледни ги коментарите

XS
SM
MD
LG