Достапни линкови

Можни немири во мигрантските кампови во Грција


Можни немири во мигрантските кампови во Грција
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:49 0:00

Властите на Самос, грчки остров на првата линија на миграција од Турција, предупредуваат за евентуални немири доколку итно не бидат решени, како што велат, „примитивните“ услови во пренатрупаниот камп на островот.

XS
SM
MD
LG