Достапни линкови

Енергетиката можност за соработка меѓу Македонија и Русија


Енергетиката можност за соработка меѓу Македонија и Русија
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:17 0:00

Во Скопје беше отворен македонско-руски бизнис форум, на кој беше истакнато дека енергетиката, земјоделството и туризмот се областите со најмногу потенцијал за соработка меѓу Македонија и Руската Федерација. Форумот е значаен за одржување на „пријателските односи“ меѓу двете земји.

XS
SM
MD
LG