Достапни линкови

Трамп: јас сум „голем обожавател“ на Ердоган


Трамп: јас сум „голем обожавател“ на Ердоган
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:31 0:00

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека е „голем обожавател“ на турскиот колега Реџеп Таип Ердоган и покрај спротивставувањето на повеќето во Конгресот што Ердоган беше пречекан на црвен тепих во Вашингтон. На заедничката прес-конференција во Белата куќа, Трамп ги коментираше и првите јавни сослушувања во истрагата за импичмент, додека Ердоган се осврна врз турската окупација на Сирија.

XS
SM
MD
LG