Достапни линкови

Макрон во Скопје во првата половина од 2020-та


Макрон во Скопје во првата половина од 2020-та
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:21 0:00

Претседателот на РСМ, Стево Пендаровски, по средбата со францускиот претседател Емануел Макрон во Париз, изјави дека ги расчистиле сите дилеми околу недавањето датум на Македонија за почеток на преговорите за членство во ЕУ. Пендаровски најави каков развој може да се очекува во наредните месеци.

XS
SM
MD
LG