Достапни линкови

Меркел: мора да почнеме преговори со Скопје и Тирана


Меркел: мора да почнеме преговори со Скопје и Тирана
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:29 0:00

Германската канцеларка Ангела Меркел во Рим по средбата со италијанскиот премиер Џузепе Конте изјави дека земјите од Европската унија мора да започнат преговори за пристапување на две земји аспирантки - Северна Македонија и Албанија.

XS
SM
MD
LG