Достапни линкови

Грција - портата на Кина кон Европската унија


Грција - портата на Кина кон Европската унија
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:28 0:00

Кина и Грција потпишаа во Атина 16 билатерлани спогодби во кои се нагласува соработката во широк спектар на сектори. Со тоа всушност беше одбележан почетокот на посетата на кинескиот претседател Си Џинпинг чија цел е унапредување на глобалната инвестициска иницијатива на неговата земја на тлото на Европската унија.

XS
SM
MD
LG