Достапни линкови

Макрон не е првиот со сомнежи за НАТО, првиот е Трамп


Макрон не е првиот со сомнежи за НАТО, првиот е Трамп
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:33 0:00

Претседателот на Франција Емануел Макрон во четвртокот ги предупреди сограѓаните во Европа дека НАТО умира, наведувајќи ги притоа недостигот на координација и американската непредвидливост под претседателот Доналд Трамп.

XS
SM
MD
LG