Достапни линкови

Импичментот на Трамп на јавни сослушувања


Импичментот на Трамп на јавни сослушувања
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:20 0:00

Во наредната недела Претставничкиот дом на американскиот Конгрес започнува нова, јавна фаза во истрагата за импичмент на претседателот Доналд Трамп.

Категории

XS
SM
MD
LG